szkolenie z pierwszej pomocy

W świetlicy w Kołbaskowie odbyły się szkolenia z zakresu udzielenia pierwszej pomocy organizowane przez Gminę Kołbaskowo dla pracowników urzędu oraz jednostek pomocniczych. Przeprowadzone zostaną także szkolenia dla kadry pedagogicznej z zakresu pierwszej pomocy dzieciom. Zajęcia prowadzi Artur Andrzejewski, ratownik z 13-letnim doświadczeniem pracy w pogotowiu ratunkowym.

Czytaj więcej...

przedszkole

25 marca 2019 r. rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli publicznych oraz punktów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020. Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące rekrutacji.

Czytaj więcej...

rownac-szanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Czytaj więcej...

imprezy gminne kompilacja zdjęć

Znamy już terminy większości imprez i wydarzeń gminnych w 2019 roku. Zapraszamy do zapoznania się z terminami.

Czytaj więcej...

ikona przystanek autobusowy

Wójt Gminy Kołbaskowo informuje, iż zgodnie z podpisaną umową z firmą PKS Sp. z o.o. w Szczecinie, od 11 lutego br. istnieje dodatkowa możliwość przejazdu komunikacją publiczną po trasach szkolnych na podstawie regularnych przewozów osób, według załączonego rozkładu jazdy. Pierwszeństwo przejazdu mają osoby z biletem miesięcznym. Jednorazowa opłata za bilet normalny wynosi 1 zł, pozostałe ceny biletów uwzględniają ulgi na przejazd.

informacja

Informacja dla rolników: opracowanie  Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące przypadków konieczności uboju zwierząt gospodarskich  kopytnych poza rzeźnią. Szczegóły w załączonym dokumencie (pdf skanu).

plakat spotkań dla rolnikow

Dyrekcja oraz pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, zapraszają rolników z terenu 10 powiatów województwa Zachodniopomorskiego na spotkania.
Spotkania dla wszystkich zainteresowanych rolników będą dotyczyły „Zasad gospodarowania nieruchomościami Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz realizacji pozostałych działań Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie”

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników z powiatu polickiego odbędzie się w siedzibie OT KOWR w Szczecinie, ul. Matejki 6B (sala konferencyjna) w dniu 28 lutego 2019 o godzinie 10:00.
Prosimy o zapoznanie się z załącznikami.
 

 

trasa po kolejce waskotorowej

To z pewnością jeden z najciekawszych międzynarodowych projektów, który będzie miał miejsce w naszej okolicy. Kołbaskowo razem z niemieckimi gminami Casekow, Penkun, Grambow i Krackow zamierzają, z unijnym dofinansowaniem, wybudować ścieżkę rowerową po szlaku dawnej kolejki wąskotorowej - informuje portal przeclaw24.pl, który w odcinkach publikuje historię kolejki.

Czytaj więcej...

wspolne morsowanie

Współne morsowanie 10 lutego w Moczyłach: byli doświadczeni i debiutanci!

Czytaj więcej...

informacja

Niespodzianek nie było. Ponownie zgłosił się jako jedyny PKS Szczecin - napisał 24Kurier.pl - serwis gazety Kurier Szczeciński o przetargu ZDiTM na przewozy pasażerskie na kilkunastu liniach w 2019 roku w Szczecinie oraz gminach Kołbaskowo i Dobra.

Czytaj więcej...

aktualnosci 2/2019

Udostępniamy kolejny numer Biuletynu Samorządowego "Aktualności Gminy Kołbaskowo" w wersji elektronicznej.
 

 

Czytaj więcej...

cwiercmaraton bielika

Lubisz aktywnie spędzać czas, biegać, jeździć na rowerze czy spacerować z kijkami? Koniecznie zaznacz w kalendarzu kółeczkiem datę 26 maja 2019 roku.

Tego dnia odbędzie się ósma edycja popularnego w regionie Ćwierćmaratonu Bielika na trasie Siadło Dolne - Moczyły - Pargowo (ok. 11 km). A na mecie w Pargowie oczywiście wielki piknik rodzinny.

Więcej informacji oraz szczegóły o zapisach wkrótce.
Śledź informacje na naszej stronie oraz w wydarzeniu w serwisie Facebook >>

 

nowa droga gminna skonczona


Nowa trasa ma ponad 600 metrów długości i 6 szerokości. Rozpoczyna się przy rondzie biszkoptowym na drodze krajowej nr 13, w pobliżu Amazona, biegnie w stronę torów kolejowych, gdzie skręca w lewo i łączy się w pobliżu przejazdu kolejowego z drogą powiatową Smolęcin - Kołbaskowo.

Czytaj więcej...

kobiece bieganie

Dziewczyny z Kobiecego Biegania świętowały ostatnio rok wspólnego treningu. Niezmiennie zachęcają kolejne panie, nawet te dotąd mniej aktywne, do wspólnego biegania. Spotkania w każdą sobotę o godz. 9 na siłowni pod chmurką koło SP w Przecławiu.

Dziękujemy dziewczynom z Kobiecego Biegania za zdjęcia, które z przyjemnością publikujemy i życzymy powodzenia:)

Nowa strona akcji Kobiece Bieganie tutaj >>

Więcej zdjęć także na fanpage Gminy Kołbaskowo >>