9 czerwca  2012r. odbyła się kolejna edycja II Targów Produktów Regionalnych pn. „Kiełbaskowo w Kołbaskowie”. Na targach żywności mieliśmy okazję podziwiać stoiska wystawowe większości sołectw z terenu gminy. Najlepsze wrażenie na jury wywarło stoisko sołectwa Kamieniec, w nagrodę wybiorą się do Restauracji Zamkowej na wyśmienitą kolację. Na stoisku można było posmakować m.in. golonki z kapustą, swojskiej kiełbasy i boczku, czerwono-białej papryki, wyśmienitych ciast oraz deserów.

W pięciu kategoriach zostały przyznane wyróżnienia. Nagrody otrzymali: za pracę promującą sołectwo – Będargowo, za kompozycję kwiatową – Ostoja, za najlepsze „Kiełbaskowskie Jadło” – Kołbaskowo, za strój przedstawicieli stoiska – Warzymice, za ciasto, pizzę nawiązującą do EURO 2012 – Karwowo.

Projekt pn. „Kiełbaskowo w Kołbaskowie. II Targi Produktów Regionalnych Gminy Kołbaskowo” jest współfinansowany ze środków Program Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Oprócz różnorodnych wyrobów przygotowanych przez sołectwa można było nabyć m.in.: miód, ser kozi, wyroby z róży, biżuterię, obrazy i inne wyroby rękodzielnicze.

Po zakończeniu konkursu na najładniejsze stoisko, sołectwa rywalizowały w różnych konkurencjach m.in. takich jak: poszukiwanie ukrytych kopert, zbiorowe zdjęcie, slalom, zbieranie pięciogroszówek, liczenie smętowickich zwierząt czy dziurawa rura, które sprawiły drużynom wiele trudności, a publiczności wiele radości.

Po zaciętej rywalizacji do finału przeszły cztery reprezentacje, wśród których znalazły się: Przecław, Stobno, Będargowo i Kamieniec. Tytuł Najlepszego Sołectwa Gminy Kołbaskowo wywalczyło po raz drugi sołectwo Będargowo. Po zaciętej dogrywce drugie miejsce zajęło Stobno, a trzecie Kamieniec. Warto dodać, że to właśnie Będargowo miało najgłośniejszych fanów oraz najbardziej ogłuszający doping.

Po raz pierwszy w tym roku został przyznany tytuł Sołtysa Roku, który przypadł Sołtysowi Moczył – Panu Henrykowi Gryzło.

W tym roku udało się również pobić zeszłoroczny rekord najdłuższej kiełbasy, przygotowanej specjalnie na targi i niekwestionowanym zwycięzcą została firma JBB, która wyprodukowała kiełbasą o długości 49,46 m.

Dla pozostałych uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji. Animatorzy zabawiali najmłodszych gości na specjalnie dla nich przygotowanych miniplacach zabaw. Młodzież i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z paintballa, łuku oraz jeździe na segway'ach.

Podczas imprezy można było podziwiać występy raperów Freeestyle, kabaretu Popelina, Młodzieżowej Grupy Teatralnej oraz zespołu FortePain oraz pokaz tańca z ogniem.

II Targi Produktów Regionalnych „Kiełbaskowo w Kołbaskowie” zakończyły się trwającą do północy zabawą biesiadną.

GALERIA

Poniżej relacja wideo.

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco