03.06.2019

O drodze Stobno - Szczecin informuje Radio Szczecin

 

24.05.2019

Z komentarzy, telefonów i rozmów wynika, że oprócz powiatowych dróg Stobno - Szczecin (zobacz film niżej) oraz Ustowo - Kurów - Siadło (zobacz zdjęcia http://bit.ly/2Ev7W7w), także droga Stobno - Będargowo - Warzymice jest niebezpieczna i wymaga pilnego remontu.

Nie ma tu wprawdzie takiej fali jak pod Stobnem, czy głębokich kraterów jak w rejonie Siadła i Kurowa, jej problem jest to, że jest wąska, mocno zniszczone pobocza zdają się być "zjadane". Jazda nią, szczególnie po zmroku, jest bardzo niebezpieczna i niejedno auto "zgubiło" tu koła. Poza tym kierowcy, zważywszy na to, że droga ma łagodne zakręty, jeżdżą tędy zdecydowanie za szybko... Zarządcą drogi jest także Starostwo Powiatowe w Policach.

dziura w drodze powiatowej

Więcej zdjęć w serwisie Facebook na fanpage Gminy Kołbaskowo >>

-------

23.05.2019

Mieszańcy i kierowcy słusznie zauważają, że nie tylko droga powiatowa Stobno - Szczecin, ale także droga powiatowa Ustowo - Kurów - Siadło wymaga natychmiastowego remontu. W niektóry miejscach dziury są tak głębokie i jest ich tak dużo, że zagrażają bezpieczeństwu. Przypominamy, zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Policach.

dziury w drodze powiatowej

Więcej zdjęć stanu tej drogi >>

------------

22.05.2019

Publikujemy film pokazujący do jakich zachowań zmuszani są kierowcy na drodze powiatowej Stobno - Szczecin. Przypominamy, zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Policach. O nagranie filmu prosili nas mieszkańcy oraz kierowcy, którzy od dawna dopominają się o remont drogi.

 


O fatalnym stanie drogi powiatowej ze Stobna do Szczecina (ul. Okulickiego) informował także Głos Szczeciński (GS24.pl - wiadomości ze Szczecina i regionu)

- Proponuję przejechać się każdemu, kto nie wierzy. Muldy powodują, że kierowcy znający przeszkodę zjeżdżają na lewą stronę - powiedział Głosowi Norbert Surdy ze Stobna. - Niektórzy tracą przyczepność i zjeżdżają gwałtownie na przeciwny pas ruchu, a tym samym stwarzają zagrożenie. Dziury w nawierzchni to osobny temat. Jak popada deszcz wyrwy nie są widoczne. Znam przypadek, jak samochód wjechał w dziurę, nie jechał szybko, a opona pękła i uszkodzona została felga.

Więcej informacji, w tym wypowiedź przedstawiciela starostwa, zdjęć oraz wideo tutaj http://bit.ly/2WTSzww