creen fb

Bez budynku gimnazjum, przedszkola, drogi do domu kultury, siłowni pod chmurką w Przecławiu, szwarcówki, osiedla Brzeziny, Czerwonej Torebki - tak wyglądała gmina Kołbaskowo z lotu ptaka w 2006 roku. Galerię zdjęć opublikował portal http://police.naszemiasto.pl

Galeria tutaj http://bit.ly/2FrD8Wb

fot. screen Facebook

planowana ścieżka rowerowa


Nowy szlak będzie miał około 2,3 km długości. Będzie wiódł po śladzie dawnej, wytyczonej jeszcze przed wojną drogi Kołbaskowo – Kamieniec. Dziś niewiele z niej zostało, ale jej przebieg doskonale jest widoczny na mapach Google. Ścieżka rowerowa rozpocznie się w Kołbaskowie, w rejonie boiska Zrywu, pobiegnie na południe i w Kamieńcu zakończy się w rejonie ulicy Chabrowej. Mniej więcej po środku, z wniesienia liczącego ponad 40 m n.p.m. rozpościera się piękna panorama na okolicę.

Czytaj więcej...

chodniki warzymice

W Warzymicach powstanie chodnik od posesji nr 4, czyli skrzyżowania do Przecławia, do posesji nr 31, to jest do chodnika wzdłuż alei Śliwkowej.

Inwestycja zostanie przeprowadzona na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach. Dziś przekazano wykonawcy plac budowy. Pracę mają rozpocząć się za około trzy tygodnie. Przypominamy, że projekt techniczny sfinansowała Gmina Kołbaskowo.

uczestnicy warsztatu

dniu  16.03.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Smolęcinie odbyło się spotkanie poświęcone przetwórstwu mięsa: jak zrobić pyszną szynkę w szynkowarze.
Zajęcia odbyły się  pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo Pani Małgorzaty Schwarz.

Czytaj więcej...

plakat konkursu na palmę wielkanocną

Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz zaprasza na KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 8 kwietnia 2019 r.
Szczegóły i regulamin w załączeniu. Ogłoszenie wyników w Niedzielę Palmową w kościele pw. Świętej Trójcy w Kołbaskowie.

herb gminy kołbaskowo

Na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) oraz § 14 ust. 1 Statutu Gminy Kołbaskowo (Dz. Urz. Województwa Zachodniopomorskiego z 2012 r. poz. 2327)  z w o ł u j ę V Sesję Rady Gminy Kołbaskowo na dzień 25 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 13.30. w sali świetlicy gminnej w Kołbaskowie, Kołbaskowo 87.

Czytaj więcej...

herb gminy kołbaskowo

Harmonogram posiedzeń Komisji Stałych Rady Gminy Kołbaskowo przed V sesją w dniu 25.03.2019 r.

1. Komisja Budżetowa odbędzie się 25 marca br. o godz. 12.25.
2. Komisja Gospodarcza odbędzie się 25 marca br. o godz. 12.45.
3. Komisja Oświaty i Kultury odbędzie się 25 marca br. o godz. 13.15.

plakat warsztaty tapicerskie

Akualizacja 21/03/2019

Zapisy na warsztaty zamknięte (brak miejsc).

Czytaj więcej...

drukarka 3d - plakat warsztatów

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY Z DRUKARKI 3D -  23.03.2019 r. o godz. 10:00 w świetlicy w Kołbaskowie
Czas trwania ok. 2 godz. Wszystkie materiały zapewnione.
Warsztaty skierowane są w pierwszej kolejności do mieszkańców Gminy Kołbaskowo.
Zapisów należy dokonywać poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej.
Wypełnioną i podpisaną kartę należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy, Kołbaskowo 106, lub przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Karty bez złożonego odręcznego podpisu nie będą przyjmowane. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale w warsztatach
decyduje data złożenia karty zgłoszeniowej.
Zaprasza Organizator
Gmina Kołbaskowo

uczestnicy warsztatu

W dniu  09.03.2019 r. w świetlicy wiejskiej w Siadle Górnym odbyło się spotkanie poświęcone przetwórstwu mięsa: jak zrobić specjał wędliniarski, należący do grupy wędlin nietrwałych. Zajęcia odbyły się  pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo Pani Małgorzaty Schwarz.

Czytaj więcej...

logo sp będargowo


Dyrektor Szkoły i Grono pedagogiczne zapraszają Dzieci i ich Rodziców na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Będargowie, który odbędzie się 21 marca 2019 roku w godzinach 8:00-17:00. Na naszych małych gości czeka wiele atrakcji. Dyrektor Szkoły i Nauczyciele odpowiedzą na każde pytanie Rodziców.
W tym dniu zapraszamy również zainteresowanych do punktu przedszkolnego przy szkole.
Czekamy na Was Dzieci i Drodzy Rodzice!
 

parowóz

Zabytkowy skład z parowozem przejechał przez naszą gminę w piątek, 15 marca 2019 roku z okazji 175-lecia linii kolejowej Szczecin - Berlin. Jak wyglądał? Zobaczcie na naszych zdjęciach.

Czytaj więcej...

plakat karczochowy zając

Aktualizacja 18.03.2019 - karta zgłoszenia

Gmina Kołbaskowo informuje o planowanych warsztatach „KARCZOCHOWY ZAJĄC”
Warsztaty odbędą się dnia 23.03.2019 r. o godz. 10:00 w świetlicy w Kamieńcu
Czas trwania ok. 4 godziny, wszystkie materiały zapewnione.
Warsztaty będą kierowane w pierwszej kolejności do mieszkańców Gminy Kołbaskowo.
Karta zgłoszenia w załączeniu.

 

zdjęcie radiowozu

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Kołbaskowie prowadzą działania w ramach opracowanych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych.

Czytaj więcej...