W piątek 6 września w Barzkowicach rozpoczęły się największe w regionie Targi Rolne Agro Pomerania. Impreza trwała do niedzieli 8 września. W tym czasie odwiedzający mogli oglądać sprzęt rolniczy, zwierzęta hodowlane, rośliny oraz środki do produkcji rolniczej. Uzupełnieniem targów były liczne imprezy towarzyszące i konkursy,  w których mieszkańcy Gminy Kołbaskowo odnieśli znaczące sukcesy.

 

Sołectwo Moczyły zajęło pierwsze miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych. Do zrobienia takiego wieńca używa się tylko naturalnych zbóż kwiatów, bez udziału kleju, opasek, plastiku czy styropianu. Mieszkańcy Moczył będą reprezentowali województwo podczas Dożynek Prezydenckich w Spale. Przypominamy, że Sołectwo jest laureatem II miejsca ogólnopolskiego konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy 2010 roku.

Sołectwo Kamieniec, zwycięzca gminnych dożynek w Kołbaskowie, również brało udział w konkursie wieńców. W swojej kategorii, wieńca wykonanego techniką dowolną ostatecznie otrzymało wyróżnienie.

 

 

Kolejne sukcesy odniosło Gospodarstwo Rolne Sebastian Piekarz produkujące soki naturalne pod marką "Viva-Natura", które otrzymało tytuł Wojewódzkiego Mistrza Agroligi 2013. Nagrody wręczyli Wicewojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko, Marszałek Olgierd Geblewicz, Dyrektor ARiMR, Dyrektor ZODR Barzkowice oraz Prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Kolejnym etapem konkursu będzie spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w Belwederze i reprezentacja województwa w konkursie Mistrz Polski Agroliga 2013. Ponadto podczas bankietu organizowanego przez ZODR w Barzkowicach firma otrzymała wyróżnienie za najlepszą reklamę towarów i usług oraz za najlepszy produktów na targach.

GALERIA